fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Кучиња се нафрлиле врз 19 годишно момче во паркот во Гостивар

Објавено

на

Кучиња скитници нападнале момче во градскиот парк во Гостивар. Настанот се случил вчера попладне околу 18 часот и 20 минути.

„Деветнаесетгодишниот гостиварец А.Б, пријавил дека во паркот покрај улицата „Мајор Чеде Филиповски“ бил нападнат од осум кучиња-бездомници. Тие се нафрлиле врз него, а едното од кучињата го каснало на десната нога“, стои во информацијата од СВР Тетово.

Повреденото момче набрзо по нападот се обратил во гостиварската болница, каде му била укажана лекарска помош, па бил пуштен на домашно лекување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!