Поврзи се со нас

Македонија

Куп огласи за вработувања низ институциите: УЈП ќе прими дури 100 службеници, ФЗО над 30…

Објавено

на

Периодов течат огласи за нови вработувања на јавни службеници во повеќе институции на државно и локално ниво. По број на отворени работни места предничи Управата за јавни приходи, каде се предвидени 100 вработувања на различни позиции: даночни советници, референти, инспектори и друго. Огласот е отворен до 7 јануари.

Над 30 нови вработувања ќе има во Фондот за здравствено осигурување, низ подрачните единици во земјава и во Скопје. Се бараат стручни соработници, контролори и др. Во подрачната единица во Гостивар отворено е место за контролор на придонеси. Пријавувањето е до 3 јануари.

Оглас тече и за вработувања во Општина Гостивар за три службеници, во Министерството за надворешни работи за 6, во Министерството за труд и социјала за 9 итн.

Сите детално може да се најдат на страницата на Агенцијата за администрација.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена