Поврзи се со нас

Македонија

Куп огласи за вработувања низ институциите: УЈП ќе прими дури 100 службеници, ФЗО над 30…

Објавено

на

Периодов течат огласи за нови вработувања на јавни службеници во повеќе институции на државно и локално ниво. По број на отворени работни места предничи Управата за јавни приходи, каде се предвидени 100 вработувања на различни позиции: даночни советници, референти, инспектори и друго. Огласот е отворен до 7 јануари.

Над 30 нови вработувања ќе има во Фондот за здравствено осигурување, низ подрачните единици во земјава и во Скопје. Се бараат стручни соработници, контролори и др. Во подрачната единица во Гостивар отворено е место за контролор на придонеси. Пријавувањето е до 3 јануари.

Оглас тече и за вработувања во Општина Гостивар за три службеници, во Министерството за надворешни работи за 6, во Министерството за труд и социјала за 9 итн.

Сите детално може да се најдат на страницата на Агенцијата за администрација.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена