Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар определи локација за продажба на курбаните за Бајрам, инспекцијата ќе врши контроли

Објавено

на

  Во пресрет на муслиманскиот празник Курбан Бајрам, општина Гостивар во соработка со претпријатието “Прогрес пазари”, како локација за продажба на курбаните, го определи сточниот пазар во населбата Фазанерија. Локалната самоуправа извести дека тоа се прави со цел да се зачува чистотата и да се стави ред. Сточарите можат да ја користат локацијата бесплатно.

  „Продажбата на курбани надвор од определената локација, е строго забранета. Комуналниот инспекторат ќе биде активен на терен и ќе преземе соодветни мерки против прекршителите на законот за јавна чистота.“, соопштија од општината.

  Сподели на:
  Остави коментар

  Leave a Reply

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!