fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар определи локација за продажба на курбаните за Бајрам, инспекцијата ќе врши контроли

Во пресрет на муслиманскиот празник Курбан Бајрам, општина Гостивар во соработка со претпријатието “Прогрес пазари”, како локација за продажба на курбаните, го определи сточниот пазар во населбата Фазанерија. Локалната самоуправа извести дека тоа се прави со цел да се зачува чистотата и да се стави ред. Сточарите можат да ја користат локацијата бесплатно.

„Продажбата на курбани надвор од определената локација, е строго забранета. Комуналниот инспекторат ќе биде активен на терен и ќе преземе соодветни мерки против прекршителите на законот за јавна чистота.“, соопштија од општината.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!