Поврзи се со нас

Гостивар

Куршум оштетил автомобил во Гостивар, горела куќа во Здуње…

Објавено

на

МВР евидентира дека вчера (1.01.2023) во Полициска станица Гостивар е пријавено дека од залутано зрно било оштетено паркирано патничко моторно возило „пежо“. Исто така вчера, околу 11,10 часот во Полициска станица Гостивар е пријавено дека во куќа во Здуње, сопственост на Р.Ш.(34) настанал пожар.

Пожарот е изгаснат од противпожарна единица Гостивар. Повредени лица нема. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена