fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Објавено

на

Според средната вредност на курсната листа на НБРМ, еврото денеска изнесува – 61,69 денари, американскиот долар – 51.73 денари, швајцарскиот франк – 55.967, британската фунта изнесува – 71.54 денари.

Додека во приватните менувачници во Гостивар, еврото денес изнесува – 61,60 денари, франакот се разменува за – 55,70 денари, а доларот за – 51,70 денари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!