Поврзи се со нас

Гостивар

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Објавено

на

Според средната вредност на курсната листа на НБРМ, еврото денеска изнесува – 61,63 денари, американскиот долар – 58,16 денари, швајцарскиот франк – 62,36, а британската фунта изнесува – 70,75 денари.

Додека во приватните менувачници во Гостивар, едно евро денес се разменува по курс од – 61,48 денари, франакот за – 62,30 денари, а доларот за – 57,80 денари.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена