Поврзи се со нас

Рецепти

Лесни и здрави велигденски крошнички

Објавено

на

Се ближи Велигден, па еве еден интересен и здрав рецепт којшто со сигурност ќе им се допадне и на најмалите дечиња. Крошнички не бараат многу внимание и се интересна идеја за да ја разубавите вашата велигденска трпеза.

Потребни состојки за овие крошнички :

  • 1 шолја овесни снегулки
  • ½ шолја кокосово брашно
  • 3 лажици путер од кикирики
  • 2 лажици мед
  • ½ мала лажичка какао

Сите овие состојки заедно се соединуваат, се добива смеса со која може лесно да се обликуваат мали топчиња. Со мала лажичка на топчињата се прават вдлабнатини. На крај се додаваат шарени бонбони.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена