fbpx
Поврзи се со нас

Вести

“Летечкиот Македонец” – Иџе победи на првата трка во Имола

Објавено

на

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе го освои првото место на првата трка во FIA-ETTC шампионатот на патеката Имола во Италија. Стефановски на „летечкиот старт“ ја имаше четвртата позиција, но брзо се проби на второто место, а по само неколку круга го презеде и водството, кое го зачува до крајот на трката. Во негова чест на пиадесталот беше интонирана химната на Република Македонија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!