Поврзи се со нас

Македонија

Летното сметање на времето започнува на 26 март

Објавено

на

Летното сметање на времето годинава ќе започне на 26 март во 02 часот со поместување за еден час нанапред, односно времето во 02 часот се смета како за 03 часот.

Според одлуката на Владата на последната седница летното сметање на времето завршува на 29 октомври во 03 часот, така што со поместување за еден час наназад, времето во 03 часот се смета како 02 часот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена