Поврзи се со нас

Гостивар

Лица од Добридол и од Тетово приведени во казино оти немале вакцинален сертификат

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово вчеравечер (8 декември) околу 21 часот и 30 минути, во казино на улица „Иво Лола Рибар“ во Тетово лишиле од слобода двајца жители на селото Добридол, на возраст од 32 и 29 години и 46 годишен тетовец, поради сомнение за „употреба на исправа со невистинита содржина“.

Полицијата соопшти дека двајца од нив немале сертификати за примена вакцина, а еден употребил сертификат од друго лице од Добридол. По целосно документирање на случајот на тројцата ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 1 недела

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 4 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 3 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 3 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 2 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 6 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Persona nga Dobërdolli dhe nga Tetova janë arrestuar në kazino pasi nuk kanë pasur certifikatë vaksinimi

Објавено

на

Zyrtarë policorë të SPB të Tetovës mbrëmë (8 dhjetor) rreth orës 21:30 në një kazino në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Tetovë kanë privuar nga liria dy banorë të fshatit Dobërdoll të moshës 32 dhe 29 vjeçare dhe një 46 vjeçar nga Tetova, për shkak të dyshimit për “përdorim të dokumentit me përmbajtje të rreme”.

Policia njoftoi se dy prej tyre nuk kishin certifikata për vaksinim dhe njëri kishte përdorur një certifikatë nga një person tjetër nga Dobërdolli. Pasi çështja të jetë dokumentuar plotësisht, të treve do t’u përgatiten parashtresat adekuate.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена