Поврзи се со нас

Гостивар

Лишен од слобода 41 годишник од Гостивар заради напад врз својата сестра и внук

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (27 ноември) околу 4 часот и 20 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 41-годишниот М.Х. од Гостивар, кој претходно бил пријавен од неговата 42-годишна сестра дека физички ја нападнал и повредил неа и нејзиниот малолетен син.

Според пријавеното, гостиварецот во нападот користел и остар предмет. Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена