Поврзи се со нас

Гостивар

Лишен од слобода гостиварец пријавен за закани и агресија кон поранешната сопруга

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (22 март)  околу 16 часот и 25 минути на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 52-годишниот гостиварец Л.М., кој бил пријавен од неговата поранешна сопруга и нејзиниот адвокат дека се однесувал агресивно и дека им се заканувал.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена