Поврзи се со нас

Гостивар

Лишени од слобода две лица близу гостиварската патарина

Вчеравечер (23 јануари) околу 21.35 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар на магистралниот пат Тетово – Гостивар, во близина на гостиварската наплатна станица, лишиле од слобода две лица, на возраст од 29 и 22 години од тетовските села Непроштено и Порој.

МВР соопшти дека при нивен и преглед на возилото „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, во кое се превезувале, била пронајдена марихуана и најави дека по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!