Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Листа на кандидати за советници од ДПА за Гостивар

Објавено

на

Редослед  
Име  
Презиме  
Пол  
1 ФЕЈЗИ ЏЕЛИЛИ Машки
2 АДЕЛИНА ХАЛИЛИ Женски
3 ЗУЛЌЕФЛИ ЈУСУФИ Машки
4 ЗАРЧЕ МУСЛИУ Женски
5 АБДУЛСАМЕТ ЕМИНИ Машки
6 МЕРСУДИН ЗЕЌИРИ Машки
7 СЕБАЈЕТ МУРАТИ Машки
8 ФАТБАРДА СУЛЕЈМАНИ Женски
9 ДАШМИР МУРАТИ Машки
10 АМРА АБДУЛИ Женски
11 ЃУЛИЈЕ МУСЛИУ Женски
12 МУХАМЕДАГИМ САЛИЈИ Машки
13 ЌАНИЈЕ ЗИБЕРИ Женски
14 ЕЛМЕДИН АЛИЛИ Машки
15 БУЈАР НУРЕДИНИ Машки
16 ЛИНДА СУЛАЈМАНИ Женски
17 ХАМДИ АЛИЛИ Машки
18 САТКИ ИМЕРИ Машки
19 ФАТИМЕ БИЛЈАЛИ Женски
20 СЕЛВИЈЕ МЕМЕДИ Женски
21 ОСМАН ЕЛЕЗИ Машки
22 МИРСАДЕ ЕЛЕЗИ Женски
23 ТАРИК ИДРИЗИ Машки
24 НАСЕР КАДРИУ Машки
25 НЕВРИЈЕ ЛУМАНИ Женски
26 БЕСАР ИСМАИЛИ Машки
27 ЈАСИН МЕМЕДИ Машки
28 ЃУЛЏАН КАРИМАНИ Женски
29 АФРИМ ЗИБЕРИ Машки
30 ЛЈАВДРИМЕ МУРАТИ Женски
31 ЗАИДЕ МУРАТИ Женски
Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 4 недели

Денес е Прочка – Проштевајте и побарајте прошка од оној на кој сте му згрешиле

ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024пред 3 недели

Потврдени листите на СДСМ, гостиварката Ема Нешковска трета во ИЕ 6

Гостиварпред 1 недела

Несреќа на патот Гостивар – Стража, сообраќајот во прекин

Гостиварпред 2 недели

Над 530.000 денари украдени од картичка на гостиварец

Гостиварпред 3 недели

Физички напади во рибинк и на улица во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 недели

Пријавен физички напад во Фазанерија

Гостиварпред 2 недели

Акција за уредување околу спомен-плочата на загинатите градители на ХЕС Маврово во Торбешки мост

Гостиварпред 4 недели

Гостиварецот Владо Глигоровски со „Аманет ви оставам“ настапи на јубилејниот „Гоце Фест“

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 7 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена