fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Лизгалиштето во Гостивар повторно работи!

Објавено

на

Лизгалиштето на мраз во Гостивар, коешто не беше во функција неколку дена поради дефект на системот, повторно работи. На радост на граѓаните, а најмногу на децата, лизгалиштето сега е функционално и може да се користи.

Објектот беше свечено пуштен во употреба во понеделникот (6 јануари), по што наредниот ден настана проблем со системот, па многу посетители останаа разочарани дека не можат да се рекреираат на лизгалки.

Проблемот е надминат, а дека гостиварци сакаат да се забавуваат на мразот докажува и големата посетеност на лизгалиштето денеска.

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!