Поврзи се со нас

Гостивар

Лоши ковид бројки – 317 новозаразени во Македонија – Гостивар со 11 нови, 2 починати, 7 оздравени

Објавено

на

Во последните 24 часа се направени 1990 тестирања, а регистрирани се 317 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони во:

-Скопје 182
-Куманово 12
-Дебар 3
-Штип 13
-Прилеп 5
-Тетово 8
-Велес 7
-Битола 6
-Охрид 1
-Кавадарци 4
-Гостивар 11
-Гевгелија 12
-Струмица 12
-Крива Паланка 3
-Радовиш 5
-Кочани 18
-Валандово 3
-Делчево 2
-Свети Николе 4
-Кичево 4
-Ресен 1
-Неготино 1

Починати се 4 лица, од Скопје (59г.), Струга(65г.), два пациенти од Гостивар (71 г. и 76 г.).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 104 оздравени пациенти од:

-Скопје 24
-Куманово 12
-Штип 3
-Прилеп 14
-Тетово 8
-Струга 3
-Велес 3
-Битола 5
-Кавадарци 2
-Гостивар 7
-Гевгелија 1
-Струмица 4
-Радовиш 4
-Кочани 6
-Пробиштип 2
-Македонски Брод 1
-Пехчево 1
-Берово 2
-Виница 1
-Кичево 1

Досега во земјата се направени вкупно 199.372 тестирања на Ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 19413, бројката на оздравени пациенти е 15749, на починати е 772, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2892.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Животпред 4 недели

Дворот на Василески во Гостивар е рај за очи и душа! Уникатно катче кое дише со љубов и внимание

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Пензионерите во Гостивар учеа како самостојно и безбедно да користат интернет

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 3 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена