Поврзи се со нас

Спорт

ЛШ ждрепка: ПСЖ, Дортмунд, Милан и Њукасл во „група на смртта“ – Шампионот Манчестер Сити ќе гостува во Белград

Објавено

на

Во Грималди Форум во Монако вечерва со жрепка беше одреден составот на осумте групи од новата сезона во европската фудбалска Лига на шампиони, последна во сегашниот формат со 32 екипи.

Најголемо внимание ќе предизвикаат натпреварите во групата Ф во која се ПСЖ, Борусија Дортмунд, Милан и Њукасл, додека актуелниот шампион Манчестер сити ќе ја почне одбраната на титулата од групата Г против Лајпциг, Црвена ѕвезда и Јанг Бојс.

Групната фаза во елитното европско клупско натпреварување ќе стартува на 19 и 20 септември, а финалето ќе се игра на 1 јуни на лондонски „Вембли“.

Состав на групите:

Група А – Баерн Минхен, Манчестер јунајтед, Копенхаген, Галатасарај
Група Б – Севиља, Арсенал, ПСВ, Ленс
Група Ц – Наполи, Реал Мадрид, Брага, Унион Брага
Група Д – Бенфика, Интер, Салцбург, Реал Сосиедад
Група Е – Феенорд, Атлетико Мадрид, Лацио, Селтик
Група Ф – ПСЖ, Борусија Дортмунд, Милан, Њукасл
Група Г – Манчестер сити, Лајпциг, Црвена ѕвезда, Јанг Бојс
Група Х – Барселона, Порто, Шахтјор, Антверпен.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 12 часа

МОН: Наменските платежни картички за субвенциониран студентски оброк може да се подигнуваат и во сабота

Гостиварпред 12 часа

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ Гостивар со активност по повод Светскиот ден на срцето

Македонијапред 15 часа

Ангелов: На територијата на НП „Маврово“ има 160 до 180 мечки, а според одредени норми треба да се 70

Гостиварпред 16 часа

Жени претприемачки од Гостивар се едуцираа за креирање бизнис идеи и иновации

Гостиварпред 17 часа

48 годишник задржан во ПС Гостивар поради напад врз партнерката

Македонијапред 18 часа

Од денеска укината делумната забрана за движење во шуми

Гостиварпред 19 часа

Жител на Врапчиште пријавил соселанец за напад со остар предмет

Гостиварпред 20 часа

Во Општина Гостивар 69 нови вработувања во 2024-та година, Советот го усвои планот

Спортпред 21 час

Заврши Светското шаховско првенство во Струга, петто место за „Македонија Алкалоид“

Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 1 недела

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 1 недела

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 3 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена