fbpx
Поврзи се со нас

Култура

Љубојна-мелем за душата

Објавено

на

15 години искрени емоции претворени во музика, 15 години Љубојна.

По тој повод во среда, 17-ти август, на ракометното игралиште во Битола, етно групата „Љубојна“ ќе прослави голем јубилеј, 15 години од постоењето.

За публиката ветуваат вистинско музичко доживување, а за амбиентот да биде комплетен ќе имаат и гости, а тоа се Влатко Стефановски и Џамбо Агушев.

– Битола не е случајно одбрана за одржување на нашиот голем концерт по повод 15 години од постоењето на „Љубојна“. Имам и јас многу спомени од ракометното игралиште кои го паметам најмногу по место каде што таму се одржува фестивалот „Илинденски денови“, а поради тоа ова место ќе биде овој пат наједекватно за средба со публиката, со која таа нема да биде само гостин туку и учесник на концертот, рече Вера Милошевска – Јосифовска.

Концертот е во организација на „Горила продукција“, а дел од средствата од влезниците ќе бидат наменети за хуманитарни цели, за санирање на штетите од поплавата во Скопско.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!