Поврзи се со нас

Гостивар

Љубовна драма со закани и напади во Гостивар, приведени две лица

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (20 февруари) во 11 часот и 10 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 23-годишен гостиварец, кој во 12 часот бил пријавен од  неговата поранешна девојка дека нејзе и на сестра и‘ им се заканувал, а физички нападнал и 19 годишник од гостиварско, кој бил со нив во угостителски објект на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар.

Во врска со овој случај  поради негова инволвираност бил приведен уште еден гостиварец на возраст од 32 години.

Полицијата извести дека се расчистува и документира случајот.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Dramë dashurie me kërcënime dhe sulme në Gostivar, arrestohen dy persona

Објавено

на

SPB Tetovë ka njoftuar se dje (20 shkurt) në ora 11 e 10 minuta, zyrtarë policorë të Sektorit të Punëve të Brendshme Gostivar kanë arrestuar një 23 vjeçar nga Gostivari, i cili në orën 12 është raportuar nga ish e dashura e tij se ajo dhe motra e saj kanë qenë të kërcënuara nga ai, ndërsa kanë sulmuar fizikisht një 19-vjeçar nga Gostivari, i cili ka qenë me ta në një restorant në rrugën Zhivko Brajkovski në Gostivar.

Në lidhje me këtë rast, për shkak të përfshirjes së tij, është arrestuar edhe një 32-vjeçar nga Gostivari.

Policia njoftoi se rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска

Популарно изминативе 100 дена