Поврзи се со нас

Вести

Магла и намалена видливост на автопатот Гостивар-Скопје

Објавено

на

Доколку утрово патувате по автопатот кон Тетово и Скопје, треба да бидете исклучително внимателни со оглед на маглата. Автомото Сојузот на Македонија информира дека поради појава на магла, видливоста на автопатот е намалена од 50 до 100 метри. Застои, прекини и забрани на патиштата во западниот дел на Македонија, нема.

Сообраќајот се одвива во зимски услови по наместа влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка. Од АМСМ, предупредуваат на можна појава на помали одрони појава на патните правци: Гостивар – Стража и Маврово-Дебар
Потсетуваат и на законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15 Март 2017 година.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар по 9 години се врати во Првата македонска фудбалска лига

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Македонијапред 4 недели

За храна и сметки потребни најмалку 49.384 денари

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена