fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Магливо утро во Гостивар, возете внимателно!

Објавено

на

Времето на гостиварското подрачје утрово е облачно, студено и има појава на магла. Автомото сојузот на Македонија во утринскиот извештај за состојбата на патиштата наведува дека сообраќајот се одвива по суви коловози и препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони.

Според прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи околу пладне и попладне облачноста ќе се намали, а маглата ќе ослабе. Максималната температура во Гостивар денес ќе достигне 12 степени.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!