fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Мај продолжува со променливо време

Објавено

на

  Во деновите од работната недела што следува ќе владеат променливи временски услови. Времето денес, понеделник, ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен западен ветер. Температурата ќе се движи од 8 до 23 степени.

  Утре (вторник) се очекува облачно време со услови за врнежи од дожд во претпладневните часови, додека попладне облачноста ќе се намали. За среда метеоролозите прогнозираат сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта кон четврток можни се врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде 7, максималната 22 степени.

  Во четврток повторно не‘ очекува дожд, проследен со умерен до засилен ветер. Облачно и со услови за дожд ќе биде и во петок, а температурите ќе останат високи.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!