fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Мајка од Чегране пријавила напад и навреди врз шестгодишната ќерка

Објавено

на

Вчеравечер околу 22 часот во Полициската станица Тетово, 22 годишната M.Ј. од гостиварско Чегране, пријавила дека нејзината шестгодишна ќерка била физички нападната и навредувана од А.Н. од тетовско Горно Палчиште.

Според информациите од полицијата, на 6 август девојчето отишло кај нејзиниот татко во Горно Палчиште, каде тој живеел со сегашната сопруга А.Н. Наредниот ден мајката телефонски се слушнала со ќерката која побарала да се врати дома. Кога отишла да го земе девојчето, тоа и` кажало дека било физички нападнато и навредувано од сопругата на нејзиниот татко.

СВР Тетово соопшти дека презема мерки за целосно расчистување на случајот.

                        

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!