Поврзи се со нас

Спорт Македонија

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во ракомет 2022

На ждрепката одржана вчера во Виена, сениорската машка ракометна репрезентација на Македонија ги доби своите противници во квалификациите за пласман на Европското Првенство кое ќе се одржи од 13-ти до 30-ти Јануари 2022 година во Унгарија и Словачка.

ЕП2022

Македонија беше извлечена од вториот шешир во Групата 7 заедно со селекциите на Данска, Швајцарија и Финска. Пласман на ЕП обезбедуваат првите две репрезентации од секоја од осумте групи, како и најдобрите четири третопласирани репрезентации во квалификациите.

Натпреварите ќе се играат од 4 ноември 2020 до 2 мај 2021 година.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!