Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Македонија со Тамара на Евровизија 2019

Познатата пејачка Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2019. Македонската радиотелевизија ја избра младата поп ѕвезда како наш претставник на најголемото европско музичко натпреварување што ќе се одржи во Тел Авив, Израел во мај. Песната со која ќе настапи Тамара, ќе биде избрана во наредниот период.

Тамара веќе има евровизиско искуство зад себе. Во 2008 година, на Евросонг настапи со Адријан Гаџа и Врчак со песната „Во име на љубовта“, а двапати беше и придружен вокал, во 2004 година на Тоше Проески и на нејзината сестра Тијана Дапчевиќ во 2014 година.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!