Поврзи се со нас

Спорт

Македонија стана светски првак во „Counter Strike:Global Offensive“

Објавено

на

Македонската е-спорт репрезентација стана светски првак во „CS:GO“ после денешната победа во финалето против Романија на Светското првенство во Израел.

Откако во полуфиналето ја надиграа Украина со 2:1, во големото финале не им дозволија на Романците да се понадеваат на победа. Во финалето Романија беше совладана со 2:0.

Павле “stYleEeZ” Стојановски, Јане “aidKiT” Апостолоски, Дамјан “kyxsan” Стоилковски, Александар “CacaNito” Ќулукоски и Кристијан “fodor” Поповски се момчињата кое и го донесоа златото на Македонија.

 

Македонија од Израел се враќа со златен медал и парична награда од 10.000 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена