fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Македонскиот талент Елиф Елмас пред потпис со Наполи за 16 милиони евра

Македонскиот репрезентативец и суперталент Елиф Елмас преку социјалните мрежи денеска се збогуваше со Фенербахче и се очекува да се остварат најавите и деновиве да стане играч на Наполи.

Како што објавија италијанските медиуми, се очекува Наполи да плати 16 милиони евра, плус 1.5 милиони евра бонуси за македонскиот репрезентативец. Според „Скај Спорт Италија“, Елмас утре ќе потпише договор со Наполи откако ќе ги помине лекарските прегледи.

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис потврди дека Елиф Елмас оваа недела ќе стане фудбалер на неговиот клуб.

19-годишниот Елмас дојде во Фенербахче од Работнички во 2017 година, а за македонскиот национален тим има 12 настапи.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!