Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 21/07/2019 | 20:23

Македонскиот талент Елиф Елмас пред потпис со Наполи за 16 милиони евра

Македонскиот репрезентативец и суперталент Елиф Елмас преку социјалните мрежи денеска се збогуваше со Фенербахче и се очекува да се остварат најавите и деновиве да стане играч на Наполи.

Како што објавија италијанските медиуми, се очекува Наполи да плати 16 милиони евра, плус 1.5 милиони евра бонуси за македонскиот репрезентативец. Според „Скај Спорт Италија“, Елмас утре ќе потпише договор со Наполи откако ќе ги помине лекарските прегледи.

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис потврди дека Елиф Елмас оваа недела ќе стане фудбалер на неговиот клуб.

19-годишниот Елмас дојде во Фенербахче од Работнички во 2017 година, а за македонскиот национален тим има 12 настапи.

Напишете коментар