Поврзи се со нас

Спорт

Македонските кошаркари во група со Естонија, Чешка и Израел за настап на Олимпијадата во Париз

Објавено

на

Македонската машка кошаркарска репрезентација вчера со жрепка во главниот град на Филипини, Манила, ги дозна противниците со кои ќе се соочи во претквалификациите за пласман на Летните олимписки игри, кои идната година ќе се одржат во Париз.

Македонските кошаркари патот за дебитантски настап на ЛОИ ќе ги стартуваат против Естонија, Чешка и Израел во рамки на претквалификациската група А.

ФИБА одлучи претквалификацискиот турнир да се одржи од 12 до 20 август во естонската престолнина Талин.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена