fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Макрадули: Вработувања и модерна главна пошта во Гостивар

Објавено

на

  Генералниот директор на Пошта, Јани Макрадули при денешното отворање на нов поштенски пункт во Гостивар информираше дека при крај се тендерските процедури за реновирање на главниот поштенски објект кај Саат кулата и се очекува наскоро да почнат работите.

  „Тендерот е завршен, сега треба да се заврши изборот на изведувачот, има понуди од 8 фирми, ќе го избереме најсоодветниот и мислам дека брзо ќе почне реконструкцијата на главната пошта. Гостивар заслужува да има модерна пошта за сервис на граѓание и компаниите.“, рече Макрадули.

  Одговарајќи на новинарско прашање, дали се планираат нови вработувања во Пошта-Гостивар, генераниот директор одговори:

  „Ова е динамичен процес во однос на пошта разнесувачите, поштарите како народски ги викаме, и шалтерите. Сега се покажа дека со воведувањето на некои дополнителни услуги има потреба од дополнителни шалтерски работници и се разбира за поштари, доѓаат-одат, така може да сметаме дека уште неколку места ќе бидат пополнети овде во Гостивар во следниот период.“

  Со проектот за реконструкција на гостиварската главна пошта, кој е вреден околу 200 илјади евра, нов лик ќе добијат и шалтерската сала и канцелариите на администрацијата.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!