Поврзи се со нас

Вести

Малолетник со автомобил паднал во река

Објавено

на

Две седумнаесетгодишни момчиња се повредени во сообраќајна несреќа која синоќа се случила на локалниот пат Врапчиште-Топлица. Пребрзото возење најверојатно е причина за несреќата, информираат од СВР Тетово.

Според портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски, несреќата се случила во месноста „врапчишки воденици“ откако возилото „фиат-панда“, што без возачка дозвола го управувал 17-годишник од Неготино-Полошко загубило контрола и излетало од коловозот. Возилото со возачот и сопатникот исто така 17-годишник паднеле во Топличка река, од каде биле извлечени од случани минувачи. Повредените биле пренесени во гостиварската болница каде биле задржани на лекување и испитување.

Од СВР Тетово предупредуват на појавата од возење на автомобили и други превозни средства без возачки дозволи.

– Трендот на ваквите прекршоци бележи пораст, што го потврдува и фактот дека на поширокото полошко подрачје, за девет месеци регистрирани се над 2.500 вакви случаи, вели Јосифоски.

Во вчерашните контроли, сообраќајците откриле нови 13 случаи на лица кои возеле без дозвола, а уште девет биле без придружба како возачи почетници.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 4 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 6 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 4 дена

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена