Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 17/05/2019 | 10:51

Малолетник е тешко повреден во Гостивар – паднал од 6 метри висина

Малолетник завршил со тешки телесни повреди, откако паднал додека работел на објект во изградба во Гостивар.

Во Полициската станица Гостивар, вчера (16 мај) околу 12 часот, било пријавено дека албански државјанин на возраст од нецели 17 години, кој работел на изградба на објект на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, од засега неутврдени причини паднал од тераса од висина од над 6 метри.

„Од паѓањето на бетонската површина, албанскиот државјанин задобил тешки телесни повреди, пренесен е во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ и по укажаната лекарска помош, итно бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Извршен е комплетен увид и се утврдува причината за паѓањето, околностите во кои се случило и друго.“, соопшти Секторот за внатрешни работи.

Напишете коментар