fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Малолетник е тешко повреден во Гостивар – паднал од 6 метри висина

Објавено

на

Малолетник завршил со тешки телесни повреди, откако паднал додека работел на објект во изградба во Гостивар.

Во Полициската станица Гостивар, вчера (16 мај) околу 12 часот, било пријавено дека албански државјанин на возраст од нецели 17 години, кој работел на изградба на објект на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, од засега неутврдени причини паднал од тераса од висина од над 6 метри.

„Од паѓањето на бетонската површина, албанскиот државјанин задобил тешки телесни повреди, пренесен е во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ и по укажаната лекарска помош, итно бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Извршен е комплетен увид и се утврдува причината за паѓањето, околностите во кои се случило и друго.“, соопшти Секторот за внатрешни работи.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!