Поврзи се со нас

Гостивар

Малолетник крадел по обложувалници во Гостивар

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (15 февруари) околу 22.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар на ул.„Панче Поповски“ во Гостивар, во присуство на негов родител, лишиле од слобода малолетник, поради сомнение дека извршил тешки кражби во спортски обложувалници.

Се расчистува и документира случајот, по што ќе следува соодветен поднесок, информира полицијата.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Një i mitur ka bërë vjedhje nëpër bastoret në Gostivar

Објавено

на

MPB njoftoi se dje (15 shkurt) rreth orës 22.30, zyrtarë policorë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar në rrugën “Pançe Popovski” në Gostivar, në prani të prindit të tij, kanë arrestuar një të mitur nën dyshimin për vjedhje të rënda në bastore sportive.

Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar, pas çka do të pasohet nga një parashtresë përkatëse, njoftoi policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена