fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Малолетник од Гостивар со автомобил удрил во ѕид, повреден е совозачот

Објавено

на

Млад гостиварец завршил со повреди во несреќа којашто се случила вчеравечер во Гостивар.

МВР соопшти дека во 23.20 часот нa ул. “Лазар Лазарески“ патничко моторно возило„БМВ“ управувано од 16 годишен малолетник од Гостивар, во кое како совозач бил осумнаесетгодишниот И.Ј. исто така од Гостивар, удрило во ѕид. „По несреќата совозачот бил пренесен во гостиварската болница каде од лекар му се констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар.“, информира полицијата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!