Поврзи се со нас

Гостивар

Марија и Марко ви ги читаат вестите на Gostivarpress.mk

Објавено

на

Драги читатели, задоволство ни е да ве информираме дека нашиот медиум почна со емитување на аудио верзија на нашите вести. Од сега, сите вести и информации на Gostivarpress.mk, можете и да ги слушате и тоа со само еден клик на било кој паметен уред.

Зошто се одлучивме да го воведеме овој новитет?

Факт е дека живееме во ера на смарт уреди и интернет, која истовремено е динамична и бурна и луѓето имаат се помалку време за традиционално следење на вести. Со воведувањето на „говорни вести“ публиката има можност да ги следи медиумските содржини во која било ситуација (додека возите автомобил, велосипед, по улица, во јавен превоз, додека пазарувата или вршите други домашни работи, без да ја менувате вашата рутина…) што ја прави оваа мултитаскинг идеја модерна и во тек со потребите на денешниот свет.

Исто така, можноста да се слушаат вестите го олеснува пристапот до вестите за луѓето со проблеми со видот и останатите ранливи категории како постари лица, лица со дислексија итн., овозможувајќи поголема инклузивност и пристапност до информациите за различните кориснички групи.

Како медиумска организација секогаш работиме кон подобрување на услугите за вас, нашите читатели, со што сакаме да дадеме свој придонес во подигнување на професионалните новинарски и медиумски стандарди. Така ќе продолжиме и во иднина. Ви благодариме на довербата и поддршката.

Вестите на Gostivarpress.mk за вас ги читаат Марија и Марко.

(За да пристапите до аудио верзијата на нашите вести, само треба да ја отворите веста која ве интересира и да кликнете на копчето за старт)

Продолжува…

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 1 недела

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 3 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 6 дена

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена