fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Машина за перење што може да се носи в џеб!

Објавено

на

Австралиска компанија дизајнираше машина за перење алишта којашто може да се понесе буквално секаде. Тежи само 70 грама и може да се носи в џеб!

 Машината е наменета за оние кои патуваат со малку багаж, а особено е погодна за кампери, планинари и слично.

Во неа може да се стават чорапи, маици, долна облека, кошули и друго. Потоа, се додава вода и детергент и се затвора со систем сличен на ќесите со вакуум. Откако ќе се истисне воздухот, се почнува со рачно триење на ќесата во времетрање од 1-3 минути.

Кога перењето ќе заврши облеката се плакне и се остава да се исуши. Производот е наречен „Скруба мини“, а неговата цена е околу 30 долари.

 

Во соработка со  Е наука

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!