Поврзи се со нас

Гостивар

Мажи од Скопје и Косово краделе во дуќан во Гостивар

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово соопшти дека полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар целосно расчистиле кражба извршена на 16-ти овој месец во продажен објект во Гостивар.

Осомничени дека се извршители на оваа кражба се 53 годишниот Џ.П. од Скопје и Н.А. од Косово на возраст од шеесетина година.

Скопјанецот, ден потоа (17-ти мај), бил лишен од слобода во Скопје, ја признал кражбата и против него ќе следува поднесок, како и против лицето од Косово, извести полицијата.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена