Поврзи се со нас

Спорт

Мбапе стана најдобар стрелец во историјата на ПСЖ

Објавено

на

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе постигна гол синоќа на натпреварот од 26. коло на францускиот шампионат против Нант (4:2).

Овој погодок беше 201-ви за 24-годишниот Французин во 248 натпревари за парискиот клуб. Така Мбапе стана најдобар стрелец во историјата на ПСЖ.

Претходниот рекорд беше во сопственост на Единсон Кавани (200 гола на 301 натпревар).

Сезонава Мбапе одигра 22 натпревари во француската Лига 1 на кои постигна 18 голови и три асистенции.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена