fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Мечка нападнала човек во гостиварски Бродец

Објавено

на

  Мечка нападнала и повредила машко лице на возраст од 55 години во гостиварското село Бродец. Немилиот настан се случил денес, околу 13 часот и 30 минути и е пријавен во полиција.

  Како што кажуваат нашите извори, мечката се нафрлила врз човекот, го фатила за нога и го влечела, а се спасил благодарение на овчарски кучиња коишто биле во близина на местото на настанот. На нападнатиот, кој е жител на друг град, му била пружена медицинска помош.

  Повеќе информации за овој несекојдневен напад се очекуваат во текот на утрешниот ден.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени огласи за вработување:

  Advertisement
  Македонијапред 33 минути

  Грант од три милиони евра за реконструкција на 30 училишни спортски сали и набавка на спортска опрема

  Вестипред 2 часа

  Се предадоа 264 украински војници од челичарница „Азовстал“

  Македонијапред 3 часа

  Стабилна е состојбата со КОВИД-19, ќе се прави симулација за можна појава на петти бран

  Гостиварпред 4 часа

  Денес прелиминарна распределба на социјалните станови во Гостивар

  Македонијапред 4 часа

  Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари

  Гостиварпред 15 часа

  Завршил во ПС Гостивар поради закани кон сестрите и внуката

  Вестипред 16 часа

  Влезниците за КК Гостивар – МЗТ Скопје пуштени во продажба, по иницијатива на поддржувачи на КК Гостивар

  Гостиварпред 20 часа

  Реновирани одделенија во болницата во Гостивар, инвестиција од 200.000 евра

  Македонијапред 20 часа

  Соборот на СПЦ прогласи канонско единство со МПЦ-ОА

  Гостиварпред 21 час

  Бесплатно летно училиште во Гостивар за деца по јазици, компјутери, уметност, спорт

  Спортпред 22 часа

  КК Гостивар казнет со 165.000 денари, два натпревари без публика и суспензија на стручниот штаб

  Гостиварпред 22 часа

  Инфо од полицијата за вчерашниот инцидент во салата Младост во Гостивар

  Македонијапред 24 часа

  На 20 мај истекува рокот за аплицирање за поддршка за набавка на трактор

  Македонијапред 2 недели

  Повредено мече си трчка на патот Дебар – Маврово

  Гостиварпред 2 недели

  Гостиварец докторант на Универзитетот во Чикаго со проект за учениците во Гостивар

  Гостиварпред 1 недела

  Седум години непребол-Вечна слава на хероите Ненад и Горан

  Гостиварпред 1 недела

  Оглас за 22 вработувања во Општина Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Во Гостивар уапсено лице кое си ја нападнало љубовницата

  Вестипред 2 дена

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Гостиварпред 2 недели

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 1 недела

  Во Гостивар поставени инфо-табли за реката Вардар

  Гостиварпред 1 недела

  Гостиварци засукаа ракави-„Генералка викенд“ како порака за еколошко освестување

  Македонијапред 2 недели

  Ранец паднал од небото врз станбен објект во Неготино, објави Левица

  Спортпред 2 недели

  Распали гостиварската артилерија за голема победа против ТФТ Скопје 92-85

  Гостиварпред 6 дена

  Ботанички градини во две училишта во Гостивар, децата со љубов одгледуваат билки и зеленчук

  Гостиварпред 6 дена

  Техничкото училиште во Гостивар се презентира пред полуматурантите

  Спортпред 1 ден

  Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

  Вестипред 2 дена

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Спортпред 1 недела

  КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

  Гостиварпред 2 недели

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 3 недели

  Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

  Културапред 4 недели

  Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

  Спортпред 1 месец

  2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

  Гостиарскипред 1 месец

  Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

  Гостиварпред 2 месеци

  Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

  Гостиварпред 2 месеци

  Состојба на скривниците во Гостивар – Ќе завршат ли работа во случај на „Не дај Боже“?

  Гостиварпред 3 месеци

  Гостивар порача: Не сте сами!-Поддршка за жените во борбата против рак

  Спортпред 3 месеци

  Храбриот Гостивар немаше доволно сили за целосен шок – Победа на МЗТ 87-85 (фото)

  Гостиварпред 4 месеци

  Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2022 (Галерија)

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена