Поврзи се со нас

Гостивар

Медицинарите во Гостивар даруваа крв, собрани 30-тина единици

Објавено

на

Општинска организација на Црвен крст Гостивар во соработка co Службата за Трансфузиона Медицина Гостивар, денес организираше крводарителска акција со вработените во ЈЗУ Општа Болница “Др. Ферид Мурад”. Како што информираа од Црвениот крст во неколкучасовната акција биле собрани 30-тина единици крв.

Меѓу дарителите беше и директорот на болницата д-р Илбер Адеми.

„Дарувањето крв не познава граници и разлики, какви и да се тие, затоа што е повеќе од потребно да се даде крв за да се врати радоста, среќата и животот на оние на кои денес им треба вашата крв, ова беше причината што денеска директорот на болницата одлучи како прв човек на оваа институција да дарува крв и да биде мотиватор за другите да одговорат што повеќе на иницијативата и да спасат што повеќе животи.“, соопштија од болницата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена