fbpx
Поврзи се со нас

Магазин

Мелбурн шеста година по ред е најудбен град за живеење

Објавено

на

Мелбурн, еден од најпознатите градови во Австралија, шеста година по ред е најудобен град за живеење во светот според традиционалната анализа на Economist Intelligence Unita (EIU).

Втор на листата е Виена, потоа следат Ванкувер, Торонто, Калгари, Аделаида, Перт, Окланд и Хелсинки и Хамбург.

На дното на листата остануваат Дамаск, Триполи и Лагос. Единствен европски град кој се наоѓа во најлошите десет е Киев.

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!