fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Мемеди: Ова се најважните претседателски избори во државата

Објавено

на

Претседателот на НДП и потпретседател на Собранието, Весел Мемеди утрово откако го оствари своето гласачко право во гостиварското село Чајле, даде изјава за медиумите.

„Сметам дека ова се најважните претседателски избори до сега од независноста на државата пред 28 години, до ден денес. Граѓаните го знаат точно значењето на овие избори и масовно ќе излезат на гласање. Убеден сум дека цензусот од 40% ќе се постигне. Во првиот круг имавме излезност од 42% , сега убеден сум дека ќе биде и повеќе и дека на крајот од денот ќе имаме исполнет цензус и избран претседател.“, изјави Мемеди.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!