Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Мемеди: Ова се најважните претседателски избори во државата

Претседателот на НДП и потпретседател на Собранието, Весел Мемеди утрово откако го оствари своето гласачко право во гостиварското село Чајле, даде изјава за медиумите.

„Сметам дека ова се најважните претседателски избори до сега од независноста на државата пред 28 години, до ден денес. Граѓаните го знаат точно значењето на овие избори и масовно ќе излезат на гласање. Убеден сум дека цензусот од 40% ќе се постигне. Во првиот круг имавме излезност од 42% , сега убеден сум дека ќе биде и повеќе и дека на крајот од денот ќе имаме исполнет цензус и избран претседател.“, изјави Мемеди.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!