fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Менсур Јакупи поднесе оставка од тренерската функција во ФК Гостивар

Објавено

на

Првиот тренер на фудбалскиот клуб Гостивар, Менсур Јакупи денес поднесе неотповиклива оставка од функцијата. После четири одиграни кола во Втората МФЛ – Запад, Јакупи се одлучи на ваков потег, поради професионални и морални причини.

„Оставката е од професионален карактер, двата порази по ред беа пресудни за мојата одлука. Јас сум професионалец и такви се моите размислувања од резултатски аспект. Управата инсистираше да продолжам со тренерската функција, но моето мислење е дека треба да има промени во стручниот штаб за да се вратат победите во екипата. На крај, наидов на разбирање од управата и од се срце им посакувам успех во понатамошната работа во клубот“, изјави за Gostivarpress.mk сега веќе бившиот тренер на ФК Гостивар, Менсур Јакупи.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!