fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Мерцедес излетал од патот Гостивар-Кичево и удрил во ограда

Објавено

на

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера (19 мај) на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на Новоселски мост.

МВР соопшти дека патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 70 годишниот С.П. од Скопје, изгубило контрола, излетало од коловозот и удрило во металната заштитна ограда. Возачот се здобил со повреди и бил пренесен во болницата во Гостивар. По укажаната лекарска помош тој бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје на понатамошно лекување.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!