Поврзи се со нас

Македонија

Месец на хуманост во Mozzart – секој тикет е добитен!

Објавено

на

  Mozzart во рамки на акцијата „Хуманитарен тикет“ во декември ќе донира најмалку 90.000 денари, бидејќи влогот од 3.000 денари кој го дава компанијата на познатите личности за типување воедно е и загарантирана добивка.

  Во Mozzart играта на хуманост е сигурна добивка! Влогот од 3.000 денари кој оваа компанија го дава секој ден на познати личности за типување во месец декември, воедно е и загарантирана добивка. Ќе бидат донирани најмалку 90.000 денари, а тука се и потенцијалните добивки од секој тикет кои исто така се наменуваат во хуманитарни цели.

  Новогодишните празници се традиционално време на дарување, а компанија Mozzart одлучи цел декември да го прогласи за месец на хуманост и на тој начин да ја испрати 2020 година, во која заради епидемијата на коронавирусот, поддршката во заедницата беше најмногу потребна. Во овие тешки времиња и зголемена потреба за помош во услови на глобална криза, Mozzart реализираше бројни општествено одговорни активности во различни установи. Покрај континуираната помош кон здравството, Mozzart продолжува и со редовните акции, како што е „Хуманитарен тикет за викенд“ кој е активен повеќе од една година.

  Досега имаа два добитни тикети – едниот добитен тикет го состави фудбалерот Остоја Стјепановиќ, а добивката од 99.386 денари беше наменета во Домот за деца без родители во Скопје. Вториот добитен тикет го состави фудбалерот Благоја Тодоровски, а со добиениот износ беа набавени прочистувачи на воздух наменети за ЈЗУ Клиниката за детски болести во Скопје во хемато-онколошкото одделение.

  „Повеќе од една година ја реализираме кампањата „Хуманитарен тикет за викенд“ каде познати личности типуваат во хуманитарни цели. Ни претставува задоволство што досега имавме успешни акции со оваа кампања, а се надеваме дека бројот на добитните тикети во иднина ќе се зголемува и ќе се помага онаму каде што е најпотребно. Одлучивме во месец декември, наместо еден хуманитарен тикет неделно, да имаме секој ден по еден тикет наменет во хуманитарни цели, а вкупниот влог од уплата на тикетите ќе биде дониран по завршување на месецот.“ – изјавија од менаџментот на Mozzart Bet.

  Месецот на хуманост трае до 31-ви декември, а секој ден на социјалните мрежи на Mozzart Bet Македонија ве очекува тикет составен од познат спортист или јавна личност, чиј влог и можна добивка ќе бидат донирани во хуманитарни цели. Во Mozzart играта на хуманост е сигурна добивка!

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Анкета:

  Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

  Advertisement
  Advertisement
  Гостиварпред 8 часа

  Д-р Угриновски во Гостивар: „Кој еднаш отишол на планина, секогаш ќе ѝ се враќа“

  Гостиварпред 9 часа

  411 новозаразени со корона во земјава во последното деноноќие

  Вестипред 12 часа

  Вештачката интелигенција во борбата против смртоносните вируси

  Гостиварпред 13 часа

  Основниот суд Гостивар ги отвора вратите за граѓани, студенти и ученици по повод Европскиот ден на правдата

  Македонијапред 14 часа

  ЗНМ: Надлежните итно да постапат за нападите врз новинари, креираната атмосфера е предупредувачка и мора веднаш да престане

  Гостиварпред 14 часа

  25 годишна девојка приведена и задржана во ПС Гостивар

  Што, како, каде?!пред 16 часа

  Нова неделна акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

  Гостиварпред 17 часа

  Викенд временска прогноза

  Што, како, каде?!пред 17 часа

  Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

  Вестипред 18 часа

  Славниот актер Алек Болдвин ја застрела директорката на фотографија на снимање на филм

  Македонијапред 1 ден

  Уапсена жена во Гостивар за издржување 12 годишна затворска казна

  Здравје и убавинапред 1 ден

  Кога треба да се запре со тренингот?

  Македонијапред 1 ден

  Тестирани за коронавирус 3.073, позитивни 490

  Вестипред 7 дена

  КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

  Гостиварпред 2 недели

  Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

  Гостиварпред 4 дена

  Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

  Гостиварпред 1 недела

  Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

  Гостиварпред 2 недели

  Три нови потврдени случаи на коронавирус во Гостивар, во земјава 344

  Локални избори 2021пред 1 недела

  Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

  Гостиварпред 2 недели

  Над 200.000 евра е највисоката добивка во Гостивар од игри на среќа лани

  Гостиварпред 2 недели

  Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

  Локални избори 2021пред 1 недела

  Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

  Македонијапред 1 недела

  Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

  Културапред 2 недели

  Битолскиот театар со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

  Што, како, каде?!пред 2 недели

  Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

  Што, како, каде?!пред 2 недели

  Нова неделна акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

  Локални избори 2021пред 2 недели

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 5 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 5 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 5 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 5 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 6 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 8 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 9 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Гостиварпред 1 година

  ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

  Спортпред 1 година

  Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

  Отворени работни места во Полог:

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!