Поврзи се со нас

Гостивар

МЕТЕО: Јануарски +15 °C оваа работна недела

Според метеоролошките прогнози, во новата работна недела што е пред нас, во регионот на Гостивар ќе владее претежно сончево време со повремени наоблачувања и релативно високи температури за овој период од годината.

Денес, понеделник сонцето изгреа 6 часот и 59 минути, а ќе зајде во 16 часот и 36 минути. Утрово беа измерени минимални – 1 степен, дневните ќе достигнат до 6 степени. Времето ќе биде облачно со кратки сончеви периоди.

Од утре, до петок не очекува сончево и суво време. Утринските температури ќе паднат под нулата најмногу во четврток -4, додека максималните ќе се движат во просек околу 8 степени, во среда температурите се очекува да се искачат и до 15 степени целзусови.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!