Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Министерот за култура Исмаили имал сообраќајка на автопатот Тетово-Гостивар

Службеното возило „пасат“ на министерот за култура Хусни Исмаили, попладнево имаше сообраќајна незгода пред наплатната рампа Тетово-Гостивар, информираше Министерството за култура.

Во сообраќајната несреќа, која се случила околу 17 часот, учествувале „пасатот“ и товарно возило со гостиварски регистарски таблици.

Од Министерството соопштија дека при несреќата немало повредени лица, сите се во добра здравствена состојба, а единствено е причинета  материјална штета.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!