fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Млади гостиварци фатени со марихуана во возило без регистрација

Вчера (14 јануари) околу 17 часот, на магистралниот пат Гостивар-Тетово, во близина на бензинска пумпа на излезот од Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица Гостивар  лишиле од слобода три лица на возраст од 25 години, од кои двајцата од Гостивар и еден од  гостиварска Долна Бањица.

При нивен и преглед на возилото „фолксфаген голф 4“, без регистарски ознаки, била пронајдена марихуана.

Тројцата се задржани во Полициската станица Гостивар за целосно документирање на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!