fbpx
Поврзи се со нас

Музика

Млади гостиварци промовираа прва заедничка песна

Објавено

на

„Ако ме сакаш“ е насловот на првата заедничка песна на младите гостиварци Теодора Матеска и Љубе Цветкоски, која деновиве беше промовирана преку социјалните мрежи. Се работи за нивно авторско дело, снимено и продуцирано во студиото на групата „Twelve“ во Гостивар. Песната беше промовирана со видео, во кое се позајмени сцени од филмот „After“.

Теодора има 17 години и е ученичка во гимназијата, додека 19 годишниот Љубе е студент на медицински факултет. Двајцата ја сакаат музиката и пеењето, па решиле да соработуваат во заеднички музички проекти.

„Нема да застанеме тука. Работиме напорно и на повеќе песни истовремено. Некои од наредните проекти ќе бидат реализирани и со видео записи“, велат тие.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!