Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Младина на АА: Се осмеливме да бараме иднина во нашиот град, горди сме што не‘ има се‘ повеќе

Објавено

на

Младинскиот Форум на Алијанса за Албанците во Гостивар побара од граѓаните и младата популација, поддршка на изборите кои се одржуваат во недела.

„Во 2017 година група млади луѓе од Гостивар се осмелија да сонуваат и да ја бараат иднината во својот град. Денес после само четири години горди сме што станавме Младински форум на АА и што има се‘ повеќе луѓе во нашите редови. Како тим со општината успеавме да изградиме младински центри со европски капацитети. Во изборната недела ве повикуваме да го заокружите бројот 6 и да гласате за Арбен Таравари, затоа што нашата работа штотуку почна. Затоа станете дел од нашиот тим.“, порачаа од Младинскиот форум.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Вестипред 8 часа

Рекордно ниска површина под мраз на морето околу Антарктикот

Гостиварпред 9 часа

Расправија за паркинг во Гостивар завршила со напад

ИЗБОРИ 2024пред 10 часа

ДИК ги усвои Кодексот и Упатството за набљудување на претседателските и парламентарните избори

Гостиварпред 11 часа

„Врие“ од револт кај граѓаните од Бањица: Под шатори ќе спиеме на нивите, ја бараме ветената средба со Владата

Гостиварпред 12 часа

Петрова во Гостивар на средба со сметководители и посета на Управата за имотно правни работи

ИЗБОРИ 2024пред 13 часа

Утре почнува јавниот увид во Избирачкиот список

Видео емисиипред 14 часа

Фејзи и Ѓурчиновска: Поголема поддршка, обуки и информираност за руралните жени!

Вестипред 15 часа

Одржан молебен на гробот на Св. Кирил во Рим

Македонијапред 17 часа

Македонските граѓани може да патуваат со лични карти за Босна и Херцеговина

Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Rinia e ASH: Guxuam të kërkojmë ardhmëri në qytetin tonë, jemi krenar që jemi ende më shumë në numër

Објавено

на

Forumi Rinor i Aleancës për Shqiptarët në Gostivar kërkoi nga qytetarët dhe nga popullata e re, mbështetje në zgjedhjet të cilat mbahen të dielën.

“Në vitin 2017 njerëz të rinj nga Gostivari guxuan të ëndërrojnë dhe t’a kërkojnë ardhmërinë në qytetin e tyre. Sot pas vetëm katër vitesh jemi krenarë që u bëmë Forum Rinor i ASH dhe që ka ende më shumë njerëz në rradhët tona. Si ekip me komunën arritëm të ndërtojmë qendra me kapacitete europiane. Në javën zgjedhore ju bëjmë thirrje t’a rrethoni numrin 6 dhe të votoni për Arben Taravari, pasi që puna jonë sapo ka filluar. Prandaj bëhuni pjesë e ekipit tonë.”, porositën nga Forumi rinor.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена